مراسم افتتاح تابلوی صندوق های زمین و ساختمان در فرابورس ایران روز شنبه با شعار " سقفی به اندازه سرمایه شما" و با حضور وزاری امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل سالن اجتماعات شرکت سپرده گذاری مرکزی آغاز شد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این مراسم که هاشمی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، شاپور محمدی معاون وزیر اقتصاد، عبده تبریز مشاور وزیر راه و شهرسازی و برخی از مسئولان بازار سرمایه حضور دارند، به طور رسمی پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری نخستین صندوق زمین و ساختمان با نام «نسیم» از طریق بازار سوم فرابورس ایران آغاز می شود.
 

قیمت اسمی هر واحد سرمایه گذاری صندوق زمین و ساختمان نسیم 10 هزار ریال است و15 میلیون واحد از 29 میلیون و 600 هزار واحد سرمایه گذاری آن تا روز چهارشنبه 12 شهریورماه قابل پذیره نویسی خواهد بود.
 

صندوق زمین و ساختمان نسیم به منظور تامین مالی پروژه ای در شهرک گلستان (راه آهن) با زیربنای 13 هزار و 199متر مربع تشکیل شده و گروه سرمایه گذاری بانک مسکن، لیزینگ گستر آریا و توسعه تجارت اندیشه آریا از موسسان آن هستند که به میزان 141 میلیارد ریال آورده غیرنقدی و 5 میلیارد ریال آورده نقدی، این صندوق را تامین کرده اند. کارگزاری بانک مسکن نیز به عنوان بازارگردان صندوق زمین و ساختمان نسیم معرفی شده است.
 

بر اساس این گزارش، ارزش کل پروژۀ مذکور نزدیک به 38 میلیارد تومان است که مقرر است در شهرک راه‌‌آهن در قالب دو بلوک 30 واحدی مسکونی ساخته شود. 
 

مدت برآوردی ساخت پروژه بر اساس طرح تجاری ارائه شده 30 ماه است و براساس طرح توجیهی افشاء شده و یا مصوبات هیأت‌ مدیرۀ صندوق امکان فروش یا پیش‌فروش واحدهای ساختمانی صندوق وجود دارد.
 

 این در حالی است که، در فرآیند فروش واحدهای ساختمانی امکان اولویت دادن به دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق برای خرید واحدهای ساختمانی نیز با ترتیب مشخص وجود خواهد داشت.
 

 به این ترتیب، موسسه و متعهد پذیره نویس این صندوق، شرکت گروه سرمایه­گذاری بانک مسکن (سهامی­ عام) با تعداد 499 هزار و 900 واحد سرمایه گذاری و 98.99 درصد مالکیت است.
 

موسسین این صندوق، شرکت توسعه تجارت اندیشه دانا و شرکت لیزینگ گستر آریا هر کدام به طور مساوی با 50 واحد سرمایه گذاری و مالکیت 0.01 درصدی هستند.
 

مدیر این صندوق، شرکت توسعه بازار سرمایه تهران، مدیر ساخت، شرکت عمرانی مسکن گستر، ناظر، شرکت پردیس ایران و متولی صندوق، شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین خواهد بود در حالی که،شرکت کارگزاری بانک مسکن وظیفه بازارگردانی و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت اصول پایه فراگیر وظیفه حسابرسی این صندوق را بر عهده دارند.

-پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا .کد خبر 21772

 

1393-06-08 11:08:50

گزارش روز

در حالی که بازار سرمایه تخصصی ترین بازار سرمایه گذاری در کشور است اما همیشه گرفتار این رفتار پوپولیستی بوده است که مدیران آن می خواهند در هر شرایطی شاخص کل را سبز نشان دهند تا بگویند "همه چی آرومه..."

عضویت در خبرنامه