پیش از آزادسازی قیمت ها، برخی افراد به دلیل آنکه قیمت محصولات در بورس ارزان تر از بازار آزاد بود به تالار معاملات می آمدند و با واسطه گری سود های زیادی بدست می آوردند اما پس از تصمیم وزارت صنعت مبنی بر آزادسازی قیمت ها، دست واسطه ها نیز از بازار پتروشیمی قطع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،‌ مدیرعامل کارگزاری سی ولکس کالا در خصوص آزادسازی قیمت محصولات مختلف به خصوص کالاهای پتروشیمی در بورس کالا گفت: آزادسازی قیمت ها اتفاقی بود که باید در بورس کالای ایران رخ می داد چراکه پایین نگه داشتن دستوری قیمت ها یا همان حبس قیمت ها با روح و فلسفه وجودی بورس در تضاد بود.

محمودرضا الهی فرد افزود: پس از آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی دربورس کالا برخی خریداران نسبت به رشد قیمت ها مقاومت کردند و همین امر حجم معاملات را با افت روبه رو کرد اما اکنون که بیش از یک ماه از آزادسازی می گذرد، معاملات متعادل شده و مصرف کنندگان به اندازه نیاز خود خرید می کنند.

وی به عنوان یکی از قدیمی ترین کارگزاران بورس کالا اظهار داشت: با واقعی شدن قیمت ها، دیگر خبری از تقاضای کاذب در تالار نیست و به نوعی می توان گفت اکنون که قیمت ها واقعی شده، کارایی بورس کالا نیز بیشتر شده است.

او با اشاره به اینکه شکاف قیمتی موجود در بورس و بازار به تولیدکنندگان ضربه می زد افزود: پیش از آزادسازی قیمت ها، برخی افراد به دلیل آنکه قیمت محصولات در بورس ارزان تر از بازار آزاد بود به تالار معاملات می آمدند و با واسطه گری سود های زیادی بدست می آوردند اما پس از تصمیم وزارت صنعت مبنی بر آزادسازی قیمت ها، دست واسطه ها نیز از بازار پتروشیمی قطع شده است.

 

1393-06-08 10:03:39

گزارش روز

در حالی که بازار سرمایه تخصصی ترین بازار سرمایه گذاری در کشور است اما همیشه گرفتار این رفتار پوپولیستی بوده است که مدیران آن می خواهند در هر شرایطی شاخص کل را سبز نشان دهند تا بگویند "همه چی آرومه..."

عضویت در خبرنامه