به گزارش تاوتالار به نقل از اقتصاد آنلاین در یک بررسی  ۲۳ ساله شاخص کل ، که دقیقا با دور دوم ریاست جمهوری علی اکبر هاشمی رفسنجانی شروع شده ، شاهد ۳ موج صعودی بزرگ و ۳ موج اصلاحی هستیم .
🔹طبق بررسی هایی که انجام شده معمولا در دور دوم ریاست جمهوری ها ، همواره بازار با یک موج صعودی شارپ  همراه بوده که طبق چارت موج صعودی اول مربوط به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اقای علی اکبر هاشمی رفسنجانی  و  موج صعودی دوم مربوط به رییس دولت اصلاحات و نهایتا موج صعودی سوم که مربوط به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و در زمان محمود احمدی نژاد روی داده که بیشترین  بازدهی و رشد را در این ۴ سال شاهد بودیم .
🔹 در انتهای سال ۹۲ ، شاخص کل  دقیقا با برخورد به  سقف کانال کوادرانت ، روند اصلاحی خود را آغاز نمود و تا این لحظه ۳ سال از این پروسه تمام و وارد چهارمین سال اصلاحی شده است !
🔹طبق سنوات گذشته ، اخرین موج اصلاحی شاخص بصورت تقریبی بین ۴ تا ۵ سال به طول انجامیده است .
🔹در ۸ ماه گذشته، شاخص کل یک الگوی هارمونیک گارتلی  را تکمیل کرد و سپس با برخورد به سقف کانال محدوده ۸۱ هزار واحد روند اصلاحی خود را آغاز کرد که با از دست دادن محدوده ۸۰۵۰۰ واحد این روند شدت بیشتری گرفت.
🔹 در شرایط فعلی به محدوده کف کانال حوالی ۷۸۷۵۰ واحد نزدیک شده و در صورت شکست محدوده ذکر شده این اصلاح به ترتیب به سمت ۷۶۱۵۰ واحد و در نهایت ۷۴۶۰۰ واحد میتواند حرکت نماید .
🔹با توجه به بازگشایی نماد های بانکی در طی روزها و هفته های آینده این انتظار وجود دارد که شاخص کل بزودی به محدوده های اعلامی نوسان داشته باشد .
🔹این انتظار وجود دارد با توجه به سوابق شاخص کل به زودی بعد از اتمام موج اصلاحی شاهد شروع یک روند و موج صعودی دیگر باشیم.

1395/10/18-8:25
تاوتالار

گزارش روز

در حالی که بازار سرمایه تخصصی ترین بازار سرمایه گذاری در کشور است اما همیشه گرفتار این رفتار پوپولیستی بوده است که مدیران آن می خواهند در هر شرایطی شاخص کل را سبز نشان دهند تا بگویند "همه چی آرومه..."

عضویت در خبرنامه