به گزارش تاوتالار به نقل از اقتصاد آنلاین در یک بررسی  ۲۳ ساله شاخص کل ، که دقیقا با دور دوم ریاست جمهوری علی اکبر هاشمی رفسنجانی شروع شده ، شاهد ۳ موج صعودی بزرگ و ۳ موج اصلاحی هستیم .
🔹طبق بررسی هایی که انجام شده معمولا در دور دوم ریاست جمهوری ها ، همواره بازار با یک موج صعودی شارپ  همراه بوده که طبق چارت موج صعودی اول مربوط به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اقای علی اکبر هاشمی رفسنجانی  و  موج صعودی دوم مربوط به رییس دولت اصلاحات و نهایتا موج صعودی سوم که مربوط به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و در زمان محمود احمدی نژاد روی داده که بیشترین  بازدهی و رشد را در این ۴ سال شاهد بودیم .
🔹 در انتهای سال ۹۲ ، شاخص کل  دقیقا با برخورد به  سقف کانال کوادرانت ، روند اصلاحی خود را آغاز نمود و تا این لحظه ۳ سال از این پروسه تمام و وارد چهارمین سال اصلاحی شده است !
🔹طبق سنوات گذشته ، اخرین موج اصلاحی شاخص بصورت تقریبی بین ۴ تا ۵ سال به طول انجامیده است .
🔹در ۸ ماه گذشته، شاخص کل یک الگوی هارمونیک گارتلی  را تکمیل کرد و سپس با برخورد به سقف کانال محدوده ۸۱ هزار واحد روند اصلاحی خود را آغاز کرد که با از دست دادن محدوده ۸۰۵۰۰ واحد این روند شدت بیشتری گرفت.
🔹 در شرایط فعلی به محدوده کف کانال حوالی ۷۸۷۵۰ واحد نزدیک شده و در صورت شکست محدوده ذکر شده این اصلاح به ترتیب به سمت ۷۶۱۵۰ واحد و در نهایت ۷۴۶۰۰ واحد میتواند حرکت نماید .
🔹با توجه به بازگشایی نماد های بانکی در طی روزها و هفته های آینده این انتظار وجود دارد که شاخص کل بزودی به محدوده های اعلامی نوسان داشته باشد .
🔹این انتظار وجود دارد با توجه به سوابق شاخص کل به زودی بعد از اتمام موج اصلاحی شاهد شروع یک روند و موج صعودی دیگر باشیم.

1395/10/18-8:25
تاوتالار

گزارش روز

بازار سهام روز سه شنبه 28 دی ماه با کاهش نمادهای فلزی معدنی و رشد خودرویی ها آغاز شد و در ادامه صنعت سیمان و ساختمان را نیز به مدار رشد وارد کرد.

عضویت در خبرنامه