به گزارش تاوتالار به نقل از رویترز، قیمت نفت در اولین روز سال میلادی 2017 با رشد 2.13 درصدی از مرز 58 دلار هم عبور کرد تا رکورد دو سال گذشته و مربوط به جولای 20155 شکسته شود.

این رویداد ناشی از شروع اجرای توافق نفتی اپک و تولید کنندگان غیر عضو از ابتدای ژانویه و امیدواری به کاهش مازاد عرضه جهانی نفت رخ داد.

به گفته ناظران، ماه ژانویه معیاری برای میزان اجرای توافق کاهش تولید در ماه های آینده خواهد بود.

ریک اسپونر تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: بازارها به دنبال شواهد و قرائن مربوط به کاهش تولید کشورها خواهند بود... محتمل ترین سناریو این است که اوپک و سایر تولید کنندگان به ویژه در مراحل اولیه به این توافق پایبند خواهند بود.

لیبی یکی از تولید کنندگان عضو اوپک که از کاهش تولید مستثنی شده، تولید خود را تا روز یکشنبه به 685 هزار بشکه در روز افزایش داده در حالی که این رقم در ماه دسامبر 600 هزار بشکه در روز بوده است.

عمان دیگر عضو اوپک هفته گذشته به مشتریان خود اعلام کرد حجم نفت عرضه دشه خود را در ماه مارس به میزان 5 درصد کاهش خواهد داد.

1395/10/14-16:11
تاوتالار

گزارش روز

امروز سه شنبه شاخص کل بورس با افت 1014 واحدی به رقم 78249 واحد تنزل پیدا کرد که بیشترین تاثیر منفی علاوه بر نماد وبملت، از ناحیه نمادهای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، هلدینگ پارسان، ملی مس ایران و پتروشیمی فناوران بوده است. در مقابل نمادهای دو شرکت خودرویی ایران خودرو و سایپا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته اند.

عضویت در خبرنامه