به گزارش تاوتالار به نقل از تسنیم، قیمت دلار که از روز قبل مجدداً مدار صعودی را طی می‌کند صبح امروز با تشدید نوسانات بار دیگر رکورد 4هزار تومان را در بازار به ثبت رساند.

افزایش قیمت دلار در بازار ارز بعد از آن شدت گرفت که رییس کل بانک مرکزی از روند کاهشی این ارز طی روزهای آینده خبر داده بود ولی طبق اذعان فعالان ارزی حاضر در خیابان فردوسی طی روزهای گذشته تقاضا برای خرید دلار افزایش یافته و همین امر تشدید تلاطم‌های بازار را به‌همراه داشته است.

تعدادی از صراف‌های تهرانی درباره وضعیت بازار ارز به خبرنگار تسنیم این‌طور توضیح دادند که عرضه بانک مرکزی به‌صورت روزانه انجام می‌شود ولی حجم تقاضا برای خرید ارز بالاتر از عرضه است.

یکی از صراف‌ها البته بر کم شدن عرضه ارز از سوی بانک مرکزی در روز جاری اشاره می‌کند و می‌گوید: با توجه به سال نوی میلادی انتظار می‌رفت قیمت دلار تغییر کند ولی این روزها نوسانات بیشتر از قبل شده است.

در راستای تلاطم‌های ارزی قیمت دلار از روز گذشته با افزایش قیمت همراه شده و صبح امروز برای ساعتی به قیمت 4 هزار تومان رسید ولی با افت 20 تومانی هم‌اکنون به 3980 تومان رسیده است، این قیمت درحالی روی تابلوی صرافی‌ها درج شده که بانک مرکزی امروز دلار را با قیمت 3945 تومان به بازار عرضه کرده است.

صراف‌ها و فعالان حاضر در بازار ارز یکی از دلایل تشدید تلاطم‌های ارزی را وجود خریدارانی اعلام می‌کنند که به‌قصد سود بیشتر دلارهای نقد بازار را جمع کرده و به مرز می‌برند.

این صراف‌ها از افرادی سخن می‌گویند که قصد دارند دلارهای نقدی بازار را به استان‌های اربیل و سلیمانیه عراق ببرند تا در آنجا با قیمت بیشتری بفروشند و سود ببرند.

گفتنی است در ایام پرتلاطم بازار ارز دستگاه‌های قضایی و انتظامی از دستگیری قاچاق‌چیان ارزی در مناطق مرزی خبر داده‌اند.

 هم‌اکنون نرخ فروش دلار در بازار آزاد 3980 تومان، یورو 4255 تومان، پوند انگلیس 4900 تومان و درهم امارات متحده عربی 1115 تومان است.

1395/10/14-15:27
تاوتالار

گزارش روز

در حالی که بازار سرمایه تخصصی ترین بازار سرمایه گذاری در کشور است اما همیشه گرفتار این رفتار پوپولیستی بوده است که مدیران آن می خواهند در هر شرایطی شاخص کل را سبز نشان دهند تا بگویند "همه چی آرومه..."

عضویت در خبرنامه