به گزارش تاوتالار از بازار جهانی، امروز صبح و در آغاز بازار جهانی نفت قیمت نفت برنت با رشد شارپ مواجه شد و از حدود 54 دلار در هر بشکه به 56 دلار و 65 سنت تا لحظه نگارش این خبرافزایش یافت. این در حالی است که بازارهای نفت آسیا و خاورمیانه هنوز آغاز نشده است و نفت اوپک با خبر جدید هنوز قیمتگذاری نشده است.

دلیل اصلی این رشد شدید خبر دو روز گذشته اتحاد کشورهای تولید کننده نفت اوپک با غیر اوپک ها برای کاهش تولید نفت است. این در حالی است که بیشتر تحلیلگران پیش بینی می کنند به زودی قیمت نفت سطوح 60 دلار در هر بشکه را لمس خواهد کرد. حتی برخی از تحلیلگران هدف 63 دلار را پیش بینی کرده اند.

تحلیلگران بورس تهران نیز معتقدند با این خبر از بازار نفت از امروز دوشنبه 22 آذر شاهد صف های خرید در نمادهای پالایشی بورس و فرابورس مواجه خواهیم بود و این گروه به زودی رشد مناسبی را نصیب سهامداران خود خواهند کرد.

قابل ذکر است که در گروه پالایشی بورس تهران نماد معاملاتی پالایش نفت بندرعباس (شبندر) که معمولا نقش لیدر در نوسانات را ایفا می کند، هم اکنون به علت تعدیل در پیش بینی درآمد هر سهم متوقف است و دیروز نیز گزارش عملکرد 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 95 را با پوشش سود 90 درصدی روانه کدال کرد.

این احتمال نیز وجود دارد که به زودی بقیه نمادهای پالایشی نیز جهت تعدیل مثبت سود متوقف شوند.

1395/9/22-8:2
تاوتالار

گزارش روز

بـازار سهام در روز چهارشنبه 11 اسفندماه در اکثـر گـروه هـا، بخصـوص گـروه هـا و نمادهـای بـزرگ بـا مـوج جدیـدی از عرضـه هـای حقوقی بـه دلیـل نزدیکـی بـه اواخـر سـال همـراه بـود. در پایــان معامـلـات امــروز شــاخص کل متاثــر از معامــات منفــی نمادهــای فملــی و فــارس بــا افــت حــدود 127 واحــدی بــه ارتفــاع 77475 واحد رســید

عضویت در خبرنامه