به گزارش تاوتالار از بازار جهانی، امروز صبح و در آغاز بازار جهانی نفت قیمت نفت برنت با رشد شارپ مواجه شد و از حدود 54 دلار در هر بشکه به 56 دلار و 65 سنت تا لحظه نگارش این خبرافزایش یافت. این در حالی است که بازارهای نفت آسیا و خاورمیانه هنوز آغاز نشده است و نفت اوپک با خبر جدید هنوز قیمتگذاری نشده است.

دلیل اصلی این رشد شدید خبر دو روز گذشته اتحاد کشورهای تولید کننده نفت اوپک با غیر اوپک ها برای کاهش تولید نفت است. این در حالی است که بیشتر تحلیلگران پیش بینی می کنند به زودی قیمت نفت سطوح 60 دلار در هر بشکه را لمس خواهد کرد. حتی برخی از تحلیلگران هدف 63 دلار را پیش بینی کرده اند.

تحلیلگران بورس تهران نیز معتقدند با این خبر از بازار نفت از امروز دوشنبه 22 آذر شاهد صف های خرید در نمادهای پالایشی بورس و فرابورس مواجه خواهیم بود و این گروه به زودی رشد مناسبی را نصیب سهامداران خود خواهند کرد.

قابل ذکر است که در گروه پالایشی بورس تهران نماد معاملاتی پالایش نفت بندرعباس (شبندر) که معمولا نقش لیدر در نوسانات را ایفا می کند، هم اکنون به علت تعدیل در پیش بینی درآمد هر سهم متوقف است و دیروز نیز گزارش عملکرد 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 95 را با پوشش سود 90 درصدی روانه کدال کرد.

این احتمال نیز وجود دارد که به زودی بقیه نمادهای پالایشی نیز جهت تعدیل مثبت سود متوقف شوند.

1395/9/22-8:2
تاوتالار

گزارش روز

در حالی که بازار سرمایه تخصصی ترین بازار سرمایه گذاری در کشور است اما همیشه گرفتار این رفتار پوپولیستی بوده است که مدیران آن می خواهند در هر شرایطی شاخص کل را سبز نشان دهند تا بگویند "همه چی آرومه..."

عضویت در خبرنامه