مجمع فوق العاده شرکت پارس خودرو در روز یکشنبه 7 آذر با موضوع بررسی و تصویب افزایش سرمایه برگزار شد که طی آن افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 6773 میلیارد ریال به 22720 میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسیده است،  که 11781 میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده و 4165 ملیارد ریال از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت گرفته است.

در این مراسم سخنانی از طرف مسوولین و مدیران شرکت بیان شده است که اهم این موارد در زیر آمده است

  1. در 7ماهه ابتدای سال شرکت توانسته است بیشتر از کل سال گذشته تولید داشته باشد، بطوریکه تولید کل محصولات از ابتدای سال در حدود 120هزار محصول بوده است. برای این تولید تقاضای بسیاربالایی وجود دارد و محصولات به صورت کامل به فروش می رسد.
  2. ترکیب فروش محصولات شرکت تغییر کرده است و شرکت بیشتر تمرکز خود ر برای فروش برلیانس و محصولات رنو گذاشته است به طوری که سهم پراید کاهش قابل توجهی داشته است و حاشیه سود شرکت در پی این تصمیم افزایش داشته است .
  3. ۵۰ درصد از سهام سایپا کاشان به سیتروئن واگذار شده است و عملا شرکت پارس خودرو به یک شرکت بین المللی تبدیل شده است. براین اساس برنامه های مشترکی برای صادرات به بازار های هدف در دستور کار مدیران آن قرار دارد.
  4. 3-بازارهای صادراتی عراق و سوریه و ونزوئلا دچار مشکلات داخلی هستند که شرکت در حال بررسی بازارهای جدید هدف است، الجزایر، ساحل عاج، نیجریه از جمله کشورهای مورد نظر شرکت هستند. بطوریکه قرار داد الجزایر به صورت 75درصد و25درصد درحال منعقد شدن است، وکارخانه در الجزایر احداث شده است.

 

1395/9/9-2:39
تاوتالار

گزارش روز

امروز بار دیگر در انتهای بازار به یکباره شاخص منفی به شاخص مثبت تبدیل شد و این کار به کمک معاملات مثبت در نمادهای فخوز، فخاس و شپدیس انجام شد. بطوریکه شاخص کل در نهایت با رشد اندک 11 واحدی به رقم 79218 واحد دست یافت. بیشترین تاثیر منفی نیز از طرف نمادهای خودرو و بترانس بر شاخص کل ایجاد شده است.

عضویت در خبرنامه